Niet schrijven in mijn schrift!

Ik staar hem aan en knik langzaam ‘ok’. Hij rekent verder en zegt dat hij gewoon graag zijn schrift netjes wil houden. Als hij thuis is, zal hij mijn aantekeningen wel overschrijven in zijn schrift. “En ik wil ook alles in potlood. Geen kleur.” Ik leg mijn roze pen weg, pak mijn roze potlood, en ga weer verder met uitleggen.

Enkele minuten later vraagt hij of ik een papiertje onder mijn papier wil leggen, ‘want ik kan niet tegen het tikken van je potlood op de tafel’.

Ik vouw een A4-tje dubbel en leg hem onder mijn blaadje. ‘Zo goed?’, vraag ik hem. Hij knikt. We gaan weer verder met de btw-som.

Hij maakt even later een rekenfoutje, ik geef hem een post-it, “wil je een paarse of een groene?”, hij schrijft een tip op voor zichzelf, plakt die op in zijn schrift en we gaan weer verder.

Dan ben ik hem weer kwijt. Hij pulkt aan het post-it’je, plakt hem goed, weer opnieuw, totdat hij bij de 3e poging precies recht hangt.

Ik maak notities terwijl hij plakt;
- alles in potlood
- houdt niet van contrastkleuren
- niet schrijven in zijn schrift
- niet tikken met je potlood
- houdt van recht en netjes

“Goh”, zeg ik, “je werkt echt heel netjes en geordend”.

“Thuis ziet het er niet zo uit hoor, dan liggen al mijn kleren door elkaar.”
Maar ik wed dat de mensen op jouw werk heel blij met je zijn, ik zou je zo aannemen.”

Langzaam ontspant hij, er breekt een glimlach door. “Ja, inderdaad. Op mijn werk zijn ze heel blij met mij.”

“Ik ben ook blij met jullie, ik ben echt dol op al mijn RT-studenten. Jullie zijn nooit saai en zeggen alles zonder filter. Dat maakt het een stuk makkelijker voor mij. Ik weet wat ik wel moet doen, en wat niet. En dan hup, weer verder.”

Hij luistert niet eens meer naar mijn gewauwel en is alweer bezig in zijn verhoudingstabel.

- harde werker
- doorzetter

Zet ik er nog bij.

Zadkine
Educatie | Robert Moor
Team RT-NT2 | Elena Breeman van Lente

#mbo #onderwijs #rekenen #remedialteacher

Kennen jullie ook zo’n doorzetter?